Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme duvar, büyük çalışma alanlarında yeni bölümlere ihtiyaç duyulduğunda kullanılan bir araç veya uygulama türüdür. Ofisler, mağazalar, evler ve daha akla gelebilecek her alanda kullanılabilen bölme duvar, hem maliyet bakımından daha ekonomik olduğu için hem de işçiliği daha rahat olduğu için tercih edilir.

Bölme duvarlar, dış yapımı bitmiş, duvarları tamamlanmış binalarda kullanılan bir tekniktir. Bu teknikte alçıpan tercih edilmesinin de özel nedenleri bulunmaktadır. Sağlık açısından insan sağlığı üzerinde olumsuz etkisi bulunmayan malzeme, pH değeri insan vücudununkiyle uyumlu olduğu için bakteri oluşumunu engellemektedir. Alçıpan bölme duvar yapılırken elbette insan sağlığı yanında bir de dayanıklı bir malzeme kullanılması ön görülür. Alçıpan, yangına dayanıklı bir malzeme olduğu için yine bu alanda tercih edilmektedir.

Alçıpan Bölme Duvar Çeşitleri

Bölme duvarlar yapılırken de yine hem ortam hem de müşteri tercihine göre farklı çeşitleri değerlendirilebilmektedir. Bunlar;

  • Metal iskeletli alçıpan bölme duvar,
  • Ahşap iskeletli alçıpan bölme duvar.

Her iki modelde de geniş kullanım alanlarına sahip olup uygulaması uzmanlık gerektiren modellerdir. Hastane, otel, ev, mağaza gibi alanlar başta olmak üzere kullanılmak istenen her alanda kolaylıkla kullanılabilen alçıpan bölme duvar çeşitleri sayesinde mekanlardan istediğiniz gibi bölüm oluşturabilir, çalışmaların daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve destek talebinde bulunmak için iletişim numaramızdan irtibata geçebilirsiniz.

yonetim